Výlet do střediska STAN

30.9.2006      Fotky
Jednoho sobotního rána se středisko vydalo na dvoudenní výlet. Všichni sice byli natěšení, ale nikdo pořádně nevěděl, co ho čeká. V sobotu brzy ráno jsme odjížděli z náměstí v Červených Pečkách. Cesta byla dlouhá a všichni jsme byli rádi, že už jsme na místě. Ubytovali jsme se a byli jsme rozděleni do několika skupin podle věku. Čekal nás paintball, airsoft, skok do lomu, horolezecká stěna, lezení na vysokých lanech, rafty a kolektivní hry. Každé družstvo si prošlo vším. U paintballu jsme každý dostal přilbu, pistoli a kuličky naplněné barvou. I když to bylo trochu bolestivé, největší prožitek jsme nejspíš měli z toho, že jsme někoho zasáhli a z pěkných barevných skvrn na oblečení. Pak jsme se na chvíli mohli přenést do role vojáka. Hráli jsme airsoft. Každý dostal pistoli na malé kuličky a ochranné brýle. Byli jsme rozděleni na dvě družstva a střelba na uzemí lesa mohla začít... Dali jsme si dobrý obídek a "dobrodrůžo" mohlo pokračovat. Co říkáte skoku do lomu? Rozběhnete se a skočíte do velké propasti a ze zdola na vás mávají kamarádi. Opravdu skvělý zážitek. Ale asi největší oříšek pro ty, kdo se bojí výšek, byla vysoká lana. Pět lanových stanovišť ve výšce asi 8-10 metrů se nezdá tak moc, ale věřte, není to nic lehkého. Menší děti statečně zdolávali první překážku a většinou se vracely. Naopak ti větší překonávali všech pět náročných překážek - 1. chůze po laně a držení se za úchyty (tramvaj), 2. síť, 3. prkenné houpačky, 4. chůze přes lano s přidržováním, 5. lano s průlezy. Vždy se ozývaly buď zoufalé výkřiky, nebo už radostný smích.
 
Všichni se těšili na večeři a na večerní program, který připravovali naši vedoucí. Hrály se hry s čísly, se jmény a všechny to moc bavilo. Děti se uložily do postelí a ti starší se tam chystali také. Ráno se z pelíšku nikomu moc nechtělo. Čekala nás ještě spousta zábavy a dobrodružství. Lana byla námaha na ruce i na nohy, ale na horolezecké stěně jsme si také neodpočinuli. Byli jsme jištěni a vyzkoušeli jsme si, jak tu rovnou stěnu tak i tu šikmou, která byla o dost těžší. Trošku odpočinku a pak nás k převleku do plavek nutila další disciplína RAFTY. Každý dostal vestu, pádlo a šup do raftů. Nejdřív jsme jen tak pluli po hladině rybníka, ale touhy ke škádlení s vodou byly silnější. Když jsme vylezli na břeh, ze všech kapala voda. Osušili jsme se a ještě následovali kolektivní hry. Ocasy, běh důvěry, evoluce, logické soutěže a spoustu dalších zajímavých her. Myslím si, že každý si přišel na své.
 
Byly to úžasně strávené dva dny plné dobrodružství, adrenalinu, zábavy a ponaučení. Cesta zpátky byla dlouhá, nýbrž jsme se trošku ztratili, ale jinak vše bez ztráty kytičky. Rozešli jsme se opět na náměstí a vzpomínali jsme na to hezké. Stačí jen dodat Děkujem!! A doufám, že tak skvělých výletů bude víc!!
Betka
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online