Podzimní hra o vílách

11.11.2006      Fotky
Na sobotu 11.listopadu byla naplánována další podzimní hra, tentokrát o čtyřech dobrých vílách a jednom zlém černokněžníkovi.
 
Ráno v 9hod jsme se sešli před Zámečkem v Opatovicích, odkud jsme se přesunuli do Obory, do samého centra dění. Stará babička nám vyprávěla příběh o tom, jak zlý černokněžník Kazišlap zaklel čtyři víly, které teď bloudí v hlubokých lesích. Pokud se nepovede víly vysvobodit, ze světa se vytratí radost, láska, přátelství a zdraví. Takže úkol byl celkem jasný – získat zaklínadlo, probudit víly zpět k životu a zničit zlého Kazišlapa :)
 
Nejprve se děti rozdělily do čtyřech skupin. Úkolem první hry bylo v lese najít vílu (každé družstvo jednu), omráčit ji přečtením čísla, které měla připevněné na zádech, a najít u ní šifru. Samozřejmě to ale nebylo tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.. Víla měla u sebe dva pohůnky, Kazišlapovy pomocníky, kteří měli vílu chránit. Každý pohůnek měl u sebe hadrové koule, pokud někoho vybil, ten musel pak po zbytek hry mlčet, takže již nemohl číslo přečíst. Mohl ale pomáhat jinak (např. ukazováním čísel na prstech, atd.)
 
Další hra spočívala ve vyluštění šifry, kterou družstvo našlo u víly. Děti se dozvěděly, že ve vysvobozování jim pomůže mocný kouzelník. Kouzelník však zarytě mlčel, proto se družstva vydala pro radu za babičkou. Ta jim řekla, že kouzelník je lenoch a návštěvy přijímá až po 12hod. Do poledne zbývala ještě spousta času, takže jsme vybalili zásoby jídla a opekli si buřty.
 
Ve 12hod se skupiny opět vydaly za kouzelníkem, kde je čekala další část hry. V lese byl vyznačený čtverec jako hrací území. Vždy polovina družstev byli obránci v území a druhá polovina se snažila proniknout skrz ke kouzelníkovým pomocníkům (kdo byl chycen, běžel se nabít). Když se dostali až za čtverec, pomocník jim položil hádanku. Pokud uhádli, odkryl jim kouzelnou formuli, kterou se měli naučit a s jejíž pomocí vílu osvobodí.
 
Avšak víly mezitím "zvlčely" a pohůnci byli čím dál agresivnější. Posledním úkolem bylo najít vílu, přemoci ji na záda a odříkat jí kouzelnou formuli. Pokud byla formule správná, vílu zachránili. Pokud ne, museli zkusit zachránit vílu jinou
 
Nakonec se vše povedlo - víly byly zachráněny a zlý černokněžník přemožen. Zase jeden hezky strávený den...
Terka
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online