Okresní Svojsíkův závod

19.5.2007      Fotky
Naše středisko letos po delší době uspořádalo okresní kolo Svojsíkova závodu. Zároveň jsme měli tu čest připravit všechno podle nových pravidel a nabídnout tak střediskům z okresu zbrusu nový Svojsíkáč. Závod se odehrál v opatovické oboře, což je tady poblíž asi jediné místo, které se pro něj hodí, mimo jiné i proto, že hned u velkého lesa je k dispozici loveký zámeček jako dobrá základna.
 
S organizací jsme to opravdu nepodcenili a téměř všichni naši vedoucí se podíleli na kvalitní přípravě stanovišť i technického zázemí včetně občerstvení. Komunikace se středisky probíhala bez problémů a přijelo více než 100 skautů z celého okresu. Po krátké registraci celkem sedmnácti hlídek (včetně 4 našich) jsme slavostně závod zahájili, vysvětlili pravidla a vydali se do lesa.
 
Startovalo se hromadně z jednoho místa, odkud se každý člen 5-7 členné hlídky odebral k jedné z "bran", podle toho, která mu nejvíce seděla. Na výběr bylo z lukostřelby, lanových překážek, logického myšlení, všeobecných znalostí a uzlování. Po půl hodině, kdy všichni splnili úkoly na na své bráně, se odstartoval vlastní závod. Hlídka se sešla na domluveném místě a zamířila k první "disciplně", kterou jsme každému družstvu na začátku určili. Disciplíny plnila již celá hlídka dohormady a ukázala se na nich především schopnost týmové spolupráce. Šlo o první pomoc, rozdělání ohně z klády, řešení týmového problému, přípravu na výpravu, úkol na pozorování a všímavost, vyhledávání informací a odhady všeho možného. Disciplíny hledaly hlídky podle mapy, kterou každý dostal. Další zkouškou orientace byli 4 pocestní, kteří bloudili lesem. Hlídka, která jim přesně dokázala určit, kde se na mapě nachází a kterým směrem je základna, získala další body do celkového hodnocení.
 
Během 4 hodin každá hlídka zdárně našla všechna stanoviště a celkový výpočet výsledků už pak byl jen otázkou naťukání bodů do počítače. Po 15. hodině sjme mohli slavnostně vyhlásit pořadí hlídek, rozdat ceny a diplomy a popřát si hodně sluníčka na dalších letošních akcích a táborech...
 

Umístění hlídek

 

Dívky

 
1. místo - Červené Pečky - Veverky (7. oddíl) - 709 bodů
2. místo - "Modrá želva" Ratboř - Rolničky - 684 bodů
3. místo - "Ing. Ládi Nováka" Český Brod - Šváby - 681 bodů
4. místo - "Modrá želva" Ratboř - Křováci - 653 bodů
5. místo - Červené Pečky - Kopretiny (9. oddíl) - 644 bodů
6. místo - 9. přístav Kolín - Kopretiny - 558 bodů
7. místo - Starý Kolín - Luny - 546 bodů
8. místo - Kouřim - Sovy - 524 bodů
9. místo - Plaňany - Veverky - 522 bodů
 

Chlapci

 
1. místo - Poutníci Kolín - Vydry - 659 bodů
2. místo - "Ing. Ládi Nováka" Český Brod - Telekus-telekes - 644 bodů
3. místo - "Ing. Ládi Nováka" Český Brod - Vyvolení - 641 bodů
4. místo - Červené Pečky - Kamzíci (13. oddíl) - 637 bodů
5. místo - Červené Pečky - Ostříži (14. oddíl) - 623 bodů
6. místo - "Modrá želva" Ratboř - 1. chlapecký oddíl - 605 bodů
7. místo - "Br. Jiřího Bubáka" Úvaly - Vlci - 530 bodů
8. místo - 9. přístav Kolín - Mečouni - 489 bodů
 
Podrobné výsledky ke stažení
Filda
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online