Zájezd na hory

18.1.2008 - 20.1.2008      Fotky
O víkendu 18.-20.1.2008 vyrazilo celé středisko do Krkonoš na lyže. Z Peček jsme vujeli okolo sedmnácté hodiny. Opět jsme jeli stejnými autobusy jako do Moravského krasu na podzimní výlet. Po příjezdu na parkoviště nás čekal ojedinělý zážitek. A to, jízda v sněhové rolbě. Po příjezdu na místo ubytování, na hotel Tetřeví boudy, následovala večeře a vybalování věcí. Den jsme zakončili v místním kině, kde jsme shlédli film "Jak vytrhnout velrybě stoličku". Po skončení filmu se šlo na kutě.
 
Druhý den ráno nás čekalo nemilé překvapení. Byla mlha a jemně pršelo. Někteří nedbali nástrah počasí a po snídani vyrazili ven pekáčovat, nebo se šli koulovat. Asi po hodině se všichni vrátili totálně mokří. Po obědě jsme se vydali na nedalekou sjezdovku. Sjezdovka byla dlouhá asi 250 metrů, ale v tomto počasí nám to bohatě stačilo. Po několika hodinách lyžování jsme se vrátili na hotel zase mokří od hlavy až k patě. Zbytek dne každý strávil podle své libosti, někdo odpočíval, někdo se díval v kině na film, a někdo utrácel koruny ve stolním fotbale. Po večeři byla chvíle volna a po ní následovala diskotéka s opravdovou disko koulí. Filda pouštěl ze svého notebooku songy, které předtím stáhl od dětí. A do toho všeho zářila disko koule. Pro některé z nás to byl zážitek, protože poprvé v životě viděli pravou disko kouli. A pak se tančilo, tančilo ... až se šlo spát.
 
V neděli ráno jsme se probudili opět do stejného počasí. Po snídani se šlo naposled na sjezdovku, kde se uskutečnila soutěž ve slalomu. Soutěže se zúčastnilo třináct lyžařů a jeden snowbordista. Po tom co každý odjel dvě kola se šlo zpátky na hotel, neboť jsme byli opět mokří až na kost. Před obědem a chvíli po něm se balilo. Okolo třinácté hodiny přijela rolba a my do ní naskládali své věci. Zatímco věci se vezly, my ostatní jsme šlapali pěšky. Cestou jsme se dokonce trochu ztratili. Někteří si sebou vzali pekáč, takže se mohli místy svézt z kopce. Za nedlouho jsme dorazili k autobusům do nichž jsme nastupovali unavení, mokří ale plni nových zážitků. Zpáteční cesta uběhla jako voda. V Pečkách jsme si přečetli výsledky slalomu. Po tom co si každý našel své věci, jsme se rozešli do tepla a sucha svých domovů.
 
Věřím, že se všem výlet líbil a že příští rok vyrazíme znovu na hory.
Bergoš
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online