Skautský bál

14.2.2009      Fotky
Jelikož si dne 14. února zaskotačila dítka odpoledne na karnevale, mohli jejich rodiče a mnozí sousedi s klidnou myslí vyrazit na zábavu tentokráte pořádanou hlavně pro dospělé, aniž by se strachovali, zda-li jejich děcko s dalšími kamarády nepodpaluje jejich dům. Jak jsem již zmínila, ples se konal stejného dne jako dětský karneval. Vše vypuklo úderem osmé hodiny večerní. Trampoty začaly hrát svižné písně, aby se všem přítomným rozproudila krev v žilách. Letos zúčastněné čekal velice bohatý program.
 
Jako první přišly na řadu světlušky z místního Junáka s předtancováním Nebe, peklo, ráj. Autorkami sestavy jsou Pavlína Beranová (Bery) a Petra Dvořáková (Tubiska). Na tanečním parketu se pohupoval v rytmu hudby chumel čertíků a andílků, který svou roztomilostí div nedohnal všechny maminky a babičky k pláči. Druhý mistrovský taneční kousek předvedly ženy/ slečny/ paní z taneční skupiny AX. Přijely za námi až z Kolína se svým představením Šelmy. Ačkoliv většina z řad ženského pohlaví mohla jen tiše závidět, ta mužská polovina si přišla na své...
 
Vrcholem tehdejšího večera mělo být vystoupení roverů opět pod vedením Bery. Přes malý počet odvážlivců, kteří se s vervou pustili do akrobatického rock'n'rollu (konečný stav byl pouze tři páry a to Lubas + Kíťa, Zelí + Hanka, Heduš + Vikuň), se nacvičila sestava, která měla, soudím tak dle reakcí obecenstva, veliký úspěch. V tomto odstavci bych chtěla trochu zneužít moci mně svěřené a vecpat do tohoto článku alespoň malé poděkování Pavlínce Beranové, která měla ty nervy se s námi trápit. Všechny chvíle strávené nad trénováním sestavy nás všechny neskutečně bavily, přestože to mnohdy tak nevypadalo. Mockrát děkujeme (a to mluvím za všechny!).
 
Předtancování různého druhu ale nebylo hlavní náplní bálu. Všichni v sále očekávali příchod prodávajících dvojic lístků v tombole, aby se na ně vrhli a vylosovali si ty "zaručeně" výherní losy. Nevím o nikom, kdo by snad nechtěl vyhrát čokoládovou pomazánku. Zatímco někteří si z deseti losů odnesli pět výher, někteří se stejným počtem losů odcházeli na prázdno, kvůli čemuž nemuseli být vůbec naštvaní, páč se zvyšovala jejich šance uspět v půlnočním losování z nevýherních losů a možná vyhrát i to všemi vysněné padesátikilové prase.
 
Celý bál bych prohlásila za velice zdařilý. Není nic krásnějšího, než pozorovat celou vesnici, jak zpívá a gestikuluje při písničce Pojďte se k nám všichni póódívat, jak nám dupou králíci...
Kíťa
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online