Podzimní výlet

2.10.2010 - 3.10.2010     Seznam účastníků (75)      Fotky
Letošní podzimní výlet jsme strávili v kempu Sedmihorky a to v chráněné krajinné oblasti. Na cestu vyrazili ve dvou autobusech, které nás dovezli na místo. Po příjezdu a prohlédnutí okolí jsme se rozdělili na tři party, od nejmladších po nejstarší. Prošli jsme se kolem rybníku Bažantníku, viděli nejstarší dub v Českém ráji, mohli ochutnat vodu sedmihorských pramenů a přírodní rezervaci Hruboskalsko.
 
Když jsme dokončili všechny úkoly, které souvisely s prohlídkou okolí, čekala nás další akce a to návštěva místní ekofarmy. Mohli jsme si zde prohlédnout, pohladit i dokonce nakrmit ovečky a kozu. Dále dva koně, které se dali od nás ochočit. Poté byl program volný, pro všechny to znamenalo zabydlet se v nově zrekonstruovaných chatkách a pobavit se na dětském hřišti. Po výtečné večeři následovaly společné hry ve velké klubovně a za necelé dvě hodiny jsme byli tak unavení, že jsme se uložili ke spánku.
 
V neděli jsme se po snídani rozdělili na dvě skupiny – mladší a starší. Mladší navštívili Štastnou zemi a starší se vydali do skal. Skalní partu čekal značený okruh (cca 9km) na Hrubou skálu. Vyšlapali až na Janovu vyhlídku, kde se porozhlédli po okolí a obdivovali krásu přírody. A co druhá parta? ...někdo už věděl, co se v té Šťastné zemi nachází, a tak nám cestou vyprávěl. Celí natěšení jsme dorazili na místo plné radosti a hraní. Nacházelo se tu několik desítek prolézaček, houpaček, atd., ale nejlepší atrakcí tu byly tři různě velké trampolíny. Na nich jsme se pořádně vyřádili, a pak nás čekal oběd v místním občerstvení. Součástí je ještě Geopark, který jsme též navštívili. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací. Přírodovědný okruh v lese s různými naučnými věcmi byl dlouhý něco okolo 3 km. Ve 3 hodiny pro nás přijely autobusy, rozloučili jsme se se Šťastnou zemí a odjeli domů Výlet se vydařil i počasí nám přálo!
Iveta a Eva
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online