Dětský karneval

12.2.2011      Fotky
Slunko je již nad obzorem. Je čas vstávat. Proklepat křidélka, krapet medového moku a vzbudit toho lenocha Vilíka.
 
„Vilíku! Vilíku. Je čas vstávat!“
 
Ale kdepak. Vilík spí a spí. Ten mi tedy nepomůže. Budu muset ten karneval pro děti z Červených Peček zařídit sama.
 
Včelka Mája nelení, roztáhne křídla a vyletí z úlu vstříc všem povinnostem.
Děti mají rády sladké bonbóny, a proto míří rovnou do ovocného sadu. Míjí jabloně, hrušně, švestku i broskvoň. Za chvilku má Mája co dělat, aby unesla košík se vším tím ovocem. Ale to jí už letí naproti Vilík, kterýjí pomůže dopravit ovoce zpět do úlu, kde z něj ostatní včeličky nadělají slaďoučké bonbóny pro děti.
 
„Vilíku, dohlédni na bonbóny a neujídej“,pověřila prací Mája Vilíka. Sama má nelehký úkol. Octomilky odmítají dělat na karnevale výzdobu. Těch mi byl čert dlužen, pomyslí si rozčílená Mája. Roztáhne křídla a je pryč.
 
Rozhlíží se kolem, ale octomilky Mája nikde nevidí. Zoufalá usedne na slunečnici, div se nerozpláče. Vtom přiskáče Hop. „Copak se děje, Májo?“ ptá se Hop. „Octomilky odmítají dělat výzdobu na dětském karnevale. Nevíš, kde bych je mohla najít, Hope?“ obrací se Mája s prosbou na Hopa. „Ty budou jistě na smetišti poletovat kolem zbytků jídla“, řekl Hop. Mája vyhrkne rychlé poděkování a spěchá ke smetišti. A opravdu. Jsou tu octomilky. Mája se do nich hned pustí, jak si to představují, že odmítají dělat dětem výzdobu. V octomilkách se hnulo svědomí a nakonec se nechaly přemluvit. Pod jedinou podmínkou. Budou si moct pochutnat na cukrové vatě. A tak jim včelka Mája slíbila cukrovou vatu – tu dělají včelky rády.
 
Sluníčko už pěkně pálí. Bude již po poledni, napadlo včelku Máju, a tak se rychle vrací k úlu, kde na ni čeká Vilík s bonbóny, Hop s bublifuky, Ferda Mravenec s Beruškou a Broukem Pytlíkem, co připravili hry dětem, paní Moucha, slečinka Housenka, mazaný Šnek, sličný Motýl, strašlivý Pavouk, laskavá Janinka a neposedy octomilky. Všichni naráz vypijí kouzelné lektvary a přenesou se z Říše hmyzu do říše lidské. A dál už to znáte… z reje masek a odpoledního dovádění a soutěží, které pořádalo 12. 2. středisko Junák Červené Pečky.
Kíťa
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online