Střediskové hory

9.2.2013 - 10.2.2013     Seznam účastníků (64)      Fotky
Budík zazvonil o páté ranní. Na sobotu celkem kritická hodina, ale stačí si uvědomit, že je 9. února, vyrážíme na střediskové hory a hned se vstává radostněji. O hodinu později se už na městečku vytvořil nevídaný dav, který obklopil přistavený autobus. Není se čemu divit, vyhlídka na víkend strávený na horách a ještě k tomu s velikou partou kamarádů je lákavá. A tak v počtu 64 vyrážíme směr Kořenov v Jizerských horách. Cestou se ti nejzdatnější lyžaři odpojují a řádí ve skiareálu v Pasekách nad Jizerou. Mezitím ostatní přijíždějí k námi již tradičně navštěvované chatě Zvonici.
Shazujeme ze sebe sváteční šat určený do autobusu a navlékáme oteplováky a sněhule. Někteří volí pekáče, jiní zas lyže a jdeme si užívat sluníčka a bohaté sněhové nadílky. Odpoledne vyrážíme na nedalekou rozhlednu Štěpánka. Krpál to byl pořádný, takže až na samotný vrchol vystoupali krom vedoucích jen tři stateční: Míša (12. oddíl), Kryštof a Lukáš (14. oddíl). K večeru se začalo proslýchat, že prý bude diskotéka. Napětí sílilo a co teprve, když přišlo na hromadné hry – to byly nervy, jestli se vůbec na ty naše taneční kreace dostane. Při hrách jsme např. vyzkoušely, jak nám jde nejrychleji spolknout rybička. Když došlo na tančení, někteří kluci byli stydliví a holky je musely uhánět, ale nakonec to dopadlo dobře a hezky utahaní jsme mohli již ulehnout.
V neděli dopoledne byla poslední možnost, abychom si užili sněhu. Řidiči pekáčů a všemožných kluzáků dováděli svůj um téměř k dokonalosti a lyžaři závodili ve slalomu. I když jim do jejich závodu fušoval párek na pekáčích, nikdo se nenechal zahanbit a náročnou trať zvládli všichni perfektně. Nezbývalo než si zabalit své věci, které byly rozeseté po celé chatě a šťastně se vydat k domovu.
Anka
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online