Byl jednou jeden život

zpět

Trhový Štěpánov 2012


Umístění oddílů v CTH

1. místo11. oddíl133 bodů
2. místo8. oddíl125 bodů
3. místo7. oddíl118 bodů
4. místo12. oddíl103 bodů
5. místo13. oddíl102 bodů
6. místo9. oddíl96 bodů
7. místo6. oddíl70 bodů
8. místo14. oddíl60 bodů

Nahrávka ze zahájení
Nahrávka z ukončení


Tábor O poznání lidského těla a buněk, které jej tvoří...


Maminko, máte chlapečka!

Poslíčci, neurony, rychle, doběhněte do srdce a do plic, je potřeba začít něco dělat, potřebujeme nastartovat krevní oběh, přiveďte krvinky s kyslíkem!

Poslíčci, neurony, rychle, přiveďte bílé krvinky, všude kolem je spousta bacilů a virů, musíme se bránit!

Poslíčci, neurony, je potřeba zásobit tělo živinami, neleňte a přiveďte cukry, vitamíny, bílkoviny a nezapomeňte na tuky!

Zrození, jedno z největších kouzel přírody.. Stojíme na začátku života, ve kterém nás čeká mnoho zkoušek a překvapení. Se všemi nástrahami se naše tělo musí vypořádat. Jak brzy poznáte, každý z vás, každá jeho buňka v sobě nese informace, které nám v tom pomůžou. Povedu vás, ukážu vám, z čeho se celé naše tělo skládá, co potřebuje a jak funguje. Na konci této těžké cesty bude každá z vás buněk vědět vše potřebné a bude připravena předat tyto informace dál. Bude připravena stát na začátku dalšího života.
Zásobování mozku kyslíkem nestačí, nervové signály se nepřenáší, jsme na konci mojí cesty životem. Ale to není důvod ke smutku, vlastně toho mám před sebou ještě spoustu, mojí budoucností jsou totiž moji potomci. Kdysi dávno, když byly mé chromozomy mladé, skombinovaly se s chromozomy mé ženy a stvořily nový život – dítě. A tak jsem předal svůj kolík ve štafetě věčnosti. Instrukce pro náš genetický kód jsou opravdu nesmrtelné, protože se mohou stále předávat. Budu žít dál v buňkách svých dětí.

Každý konec je tedy začátkem něčeho nového. Naučili jste se, jak celé naše tělo funguje a teď je řada na vás. Pokračujte dál v započaté cestě poznání a žijte svým životem. Rozvíjejte své znalosti a dovednosti, předávejte je dalším a těšte se z toho. Užívejte každé vteřiny svého života. Každý okamžik je jedinečný a stojí za to si ho vrýt do paměti. Vzpomeňte si na tyto chvíle a snažte se naplnit i chvíle budoucí podobnými zážitky. Snažte se život žít a ne pouze přežít. Sbohem přátelé, hodně štěstí...
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online