Dobytí ráje

zpět

Trhový Štěpánov 2014


Umístění oddílů v CTH

1. místo7. oddíl112 bodů
2. místo8. oddíl110 bodů
3. místo9. oddíl97 bodů
4. místo13. oddíl96 bodů
5. místo12. oddíl90 bodů
6. místo11. oddíl82 bodů
7. místo6. oddíl65 bodů
8. místo14. oddíl58 bodů
Královský výnos

Na vědomost se dává, že jeho výsost, král Ferdinand II. Aragonský, připravuje další zámořskou výpravu do neznámých západních vod, na kterou se před půl rokem vypravil i Kryštof Kolumbus. Všechny posádky, které se chtějí této plavby zúčastnit, nechť zašlou na královský dvůr dopis se jménem své lodi, a to nejpozději do 7. června, léta páně 1492. Posádky, které budou vybrány, budou mít tu čest plavit se pod svoji vlajkou a věrně sloužit Španělské koruně. Všechny zúčastněné lodě jsou očekávány v Palos de la Frontera nejpozději 29. června, léta páně 1492.


Deník Paolla de la Pozzo Toscanelliho, 30. června léta páně 1492

Včerejší slyšení u krále mě velmi příjemně překvapilo. Konečně se mi podařilo přesvědčit krále, aby vypravil expedici, která se vydá v Kolumbových šlépějích a najde jeho ztracenou výpravu a případně jí pomůže dokončit započatý úkol. To s jakou rychlostí se daly věci do pohybu je až k neuvěření. Dnes ráno jsem byl v kotvišti královské flotily, kde jsme se nalodili na Pomstu Královny Anny. Je to nádherná loď. Fregata s třemi plachetními stožáry a čtyřiceti děli v podpalubí budí hluboký respekt a je mi velikou ctí, že z ní mohu na této výpravě velet. Královna byla v této věci velice srdečná, protože jí velice záleží na úspěchu naší expedice. Přeci jen dvě ztracené expedice by byly moc už i na Španělskou korunu.

Královna nám mimo Pomsty poskytla také nějaké zlato a dekret zaručující bezpečí ve Španělských vodách. Ale zlata není dostatek. Dvůr většinu svého zlata investoval do Kolumbovi výpravy a na nás zbyla jen polovina toho, s čím mohla vyplout Santa Marie. Je ho dost na obyčejnou plavbu do Afriky nebo Severní Evropy, ale my nevíme jak dlouho se budeme plavit a co nás v neznámých vodách čeká.

Ještě že je v přístavu tak rušno a zlato snad nějak dovedeme proměnit ve veškeré potřebné vybavení. Pomsta Královny Anny zakotvila v civilním přístavu a je až na zboží připravena ke svému úkolu. Cornelia a Bobrovlk už v přístavu kotvily předtím, Orlí spár,Devátá perla a Macho dorazili včera a po probuzení se mi naskytl pohled na přijíždějící Lady Andorínu. Bludný netopýr musel dorazit někdy v noci. Už tedy čekáme jen na Morganinu loď, která se zrovna vrací z předešlé obchodní plavby. půjdu s Francheskou obhlédnout přístav a uvidím co se s naší finanční situací dá dělat. Přece nemůžeme skončit hned na začátku, ještě než zvedneme kotvy a vydáme se vstříc do neznámých vod…

Franchesky deník, 2. července 1492

S Paollem jsme vstali brzy ráno, abychom se vydali do města na tržiště a nakoupili všechno potřebné zboží. Zbytek členů posádky Pomsty Královny Anny jsme nechali pospávat a v klidu připravovat loď na vyplutí. Zatím je na vše dostatek času, nicméně mně samotné se ještě nepodařilo přesvědčit strýce, aby mě na výpravu za Kolumbovou lodí vzal s sebou. Doufala jsem, že si o tom budeme moct v klidu a nerušeně moct promluvit při cestě na trh, ale jako by Paollo tušil, že ho chci opět přesvědčovat o tom, abych byla součástí jeho posádky, přenechal veškerý dohled nad nákupy na mně a sám se vydal zařizovat potřebná povolení.
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online