8 091 m n. m.

zpět

Trhový Štěpánov 2015


Umístění oddílů v CTH

1. místo9. oddíl6350 výškových metrů
2. místo8. oddíl5750 výškových metrů
3.-4. místo12. oddíl4800 výškových metrů
3.-4. místo13. oddíl4800 výškových metrů
5. místo11. oddíl4250 výškových metrů
6. místo6. oddíl4050 výškových metrů
7. místo7. oddíl3950 výškových metrů
8. místo14. oddíl3200 výškových metrů

Nahrávka ze zahájení
Nahrávka z ukončeníUž tolik životů si vyžádal přitažlivý vrcholek Annapurny, už tolik životů padlo za lákavý sen. Uctěme nyní památku těch, při nichž štěstí nestálo tolik jako při nás. Jen kamenná mohyla nám bude připomínat, jak silná je touha horolezce a jak nepředvídatelné jsou síly přírody.

Vrchol Annapurny má určitou magickou moc a vábí všechny dobrodruhy. Pokud někdo podlehne jeho svodům a zapomene na realitu, svoje schopnosti a bezpečí přátel, vrchol se stane silnějším než je on, zmocní se ho a zvítězí. To znamená, že takový horolezec zemře a zůstane na vrcholu stále, stane se jeho součástí – o to silněji pak bude vrchol vábit dál. Kdo však odolá svodům vrcholu s čistou hlavou a nebude ho chtít dosáhnout za každou cenu, vrchol pokoří a bude mu umožněn šťastný návrat. Poučme se proto z jejich jednání, vzpomínejme na ně v dobrém a neodsuzujme je, protože nikdy nevíme, jak bychom v jejich situaci jednali my.

Teď se před vámi tyčí další vrcholky, tentokrát ale nejen vrcholky hor, ale pomyslné vrcholky vašeho běžného života – cíle, za kterými jdete a toužíte jich dosáhnout. Zdolávání těchto vrcholů je náročné. Je třeba vynaložit spoustu sil, energie, času, možná i něco cenného obětovat, ale pocitu z jejich dosažení se nelze nabažit. Na druhou stranu, jak jsme viděli, není radno nechat se unést vidinou úspěchu. Nikdy nesmíme zapomínat na to, co je v životě důležitější – na svou čest, poctivost, na své blízké, kterým na nás záleží, ohlédněme se, zda cestou za svým cílem neubližujeme někomu jinému nebo dokonce sobě.


A teď běžte a dobývejte vrcholky vašeho života!


mnich z nepálského chrámu
  
Kontakt | Přidejte se | HRY | Hranostaj | Skautská křižovatka | RSS | Červené Pečky | Přístupy: za týden, dnes, online